www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2022-2023

Aktualności MUTW 2022/2023

MUTW zakończył kolejny rok akademicki

Drukuj PDF

W dniu 30.06.2023  Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście zakończył kolejny rok akademicki. Grupy artystyczne działające w MUTW zaprezentowały swoje częściowe osiągnięcia artystyczne w przygotowanym na ten cel koncercie.
Bardzo dziękuję wszystkim artystom za ten pokaz. Dziękuję Chórowi Echo za piękny debiut w nowej odsłonie pod batutą Macieja Fijałkowskiego, w który włożyli wiele wysiłku.

Dziękuję Formacji Tanecznej Gracja za niespodziankę jaką nam zgotowali prezentacją nowego tańca w nowych strojach (ufundowanych z projektu Gminy Miejskiej).

Wycieczka słuchaczy MUTW do Pszczyny i Goczałkowic

Drukuj PDF

Słuchacze MUTW 24.05.2023 roku wyruszyli na wycieczkę do Pszczyny i Goczałkowic – Zdroju.
Rozpoczęliśmy od zwiedzania „perełki województwa śląskiego” – Pszczyny. Znajduje się tu jedna z najcenniejszych rezydencji magnackich w Polsce. Cudem udało się zachować oryginalny wygląd i wystrój pałacowych wnętrz zamku. 70% wyposażenia można dziś podziwiać dokładnie w takim stanie, w jakim zostawili je ostatni właściciele.

Jubileusz 15 – lecia Grupy Teatralno-kabaretowej SENIOR SHOW - 19.05.2023

Drukuj PDF

19 maja 2023 roku Grupa Teatralno-Kabaretowa SENIOR SHOW świętowała Jubileusz 15-lecia działalności.



link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com/2023/05/jubileusz-15lecia-grupy-teatralno.html#more

Wycieczka słuchaczy MUTW do Ćmielowa i Krzemionek Opatowskich

Drukuj PDF

17 kwietnia 2023 roku słuchacze MUTW wyruszyli na wycieczkę, tym razem do Ćmielowa i Krzemionek Opatowskich.
W Ćmielowie rozpoczęliśmy zwiedzanie od Fabryki Porcelany, w której znajduje się pierwsze w Polsce „żywe” Muzeum Porcelany. Odkrywane są tajniki produkcji od projektu, przez kolejne etapy, na malowaniu wyrobów kończąc. Nie lada atrakcją jest wejście do starego, oryginalnego pieca do wypału porcelany (wys. 22 m, 3 kondygnacje).
Przewodniczka opowiedziała w nim o procesie wypału, a film w Sali multimedialnej zapoznał nas z całym procesem. Przeprowadziła również warsztaty, przy kolejnych stanowiskach zaprezentowała: odlewanie, wypalanie na biskwit, szkliwienie, ręczne malowanie farbami ceramicznymi i złotem, zdobienie kalkomanią i znakowanie. Zaprezentowała różową porcelanę, zwaną „arystokracją” wśród porcelan, a także szmaragdową porcelanę (świecącą pod wpływem dodania do białej masy porcelanowej zmielonego pyłku z szmaragdów).

Akcja MUTW „Zasadźmy razem naszą przyszłość"

Drukuj PDF

W dniu 15 kwietnia 2023 roku grupa słuchaczy MUTW wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Zasadźmy razem naszą przyszłość” – już po raz drugi, z inicjatywy firm: Kronospan  SilVa. Udział wzięło ponad 40 osób.

Wielkanoc 2023

Drukuj PDF

Spokoju w sercu i pokoju na świecie,
Niech Wielkanocny czas odrodzi  wszystko co dobre,
Przegoni troski i smutki,
Obudzi nadzieję na lepsze jutro. 
życzy Zarząd MUTW


Pies i kot Oaza dla Zwierząt Mielec

Drukuj PDF

30 marca 2023 roku Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Pies i Kot" w Mielcu gościło przedstawicieli Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy przywieźli dla podopiecznych schroniska ogrom darów.

Sprawozdanie z działalności MUTW za III kadencję

Drukuj PDF

Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w dniu 3  marca 2018 roku wybrało na III kadencję władze w składzie:

Zarząd MUTW
Elżbieta Kwiatkowska – Prezes Zarządu
Grażyna Bieniek – Wiceprezes Zarządu
Barbara Gadomska – Wiceprezes Zarządu
Janina Wiącek – skarbnik
Maria Działowska- sekretarz
Teresa Paterak – Członek Zarządu
Maria Karaś – Członek Zarządu
Elżbieta Błasiak- Członek Zarządu
Maria Sowińska -  Członek Zarządu
Fryderyk Łakomy – członek Zarządu

Działalność Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za 2021 rok

Drukuj PDF

Informacja sprawozdawcza z działalności Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wiekuza  rok 2021

Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku kierując się celami zawartymi w statucie, prowadził  w roku 2021, działalność na rzecz aktywizacji ludzi starszych, przede wszystkim przez edukację, zachowanie i poprawę sprawności intelektualnej i fizycznej, a także rozwijanie pasji i zainteresowań słuchaczy. Kolejny rok odbywało się to w trudnych i ograniczonych warunkach.

W wersji stacjonarnej działaliśmy z przerwami, w okresach możliwych do organizacji takich spotkań i zajęć. Wykłady stacjonarne rozpoczęliśmy od 11 czerwca 2021, nadrabiając stracony czas, kontynuowaliśmy w okresie wakacyjnym do końca lipca. Nasza przerwa wakacyjna trwała tylko 1 miesiąc. Z dniem 10 września rozpoczęliśmy znów kolejne wykłady, a 1 października rozpoczęliśmy uroczystą inaugurację roku akademickiego 2021/2022. Od tej pory do końca roku cyklicznie spotykaliśmy się na wykładach i innych zajęciach w poszczególnych grupach.

Strona 1 z 3