www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Sekcje » Turystyczna

Sekcja turystyczna MUTW

Wycieczka słuchaczy MUTW do Wiśnicza i Dębna

Drukuj PDF

25 października 2022 roku liczna grupa słuchaczy MUTW wyruszyła na wycieczkę do Wiśnicza i Dębna. Z każdym kilometrem drogi pogoda poprawiała się, po dotarciu do celu, do Zamku w Wiśniczu słońce przebiło się i dodatkowo ubarwiło już i tak wybarwione liście. Po spotkaniu z sympatyczną przewodniczką rozpoczęliśmy zwiedzanie pięknego i monumentalnego zamku.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Kielc i Chęcin 2022

Drukuj PDF

9 września 2022 roku słuchacze MUTW w licznej grupie wyruszyli na wycieczkę do Kielc i Chęcin. Po spotkaniu z sympatyczną przewodniczką panią Danusią ruszyliśmy w miasto.
Wprawdzie spodziewaliśmy się że wycieczka będzie intensywna, bogata w informacje, ale wiedza historyczna naszej przewodniczki nas zadziwiła.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Jarosławia 2022

Drukuj PDF

Słuchacze Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 30 czerwca 2022 roku udali się na wycieczkę do Jarosławia. Wprawdzie Jarosław nie jest tak daleko od Mielca, ale okazało się, że wielu z nas nie było w tym mieście. Czas nadrobić te zaległości i naocznie poznać jego wartość.
Jarosław to miasto położone nad Sanem, na pograniczu dwóch krain geograficznych: Doliny Dolnego Sanu i Pogórza Rzeszowskiego. W średniowieczu miasto na styku wschodniej Małopolski i Rusi Halickiej.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Krynicy i Muszyny 2022

Drukuj PDF

28.04.2022 roku grupa słuchaczy MUTW wyruszyła na wycieczkę do Krynicy-Zdrój i Muszyny. Po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczęliśmy jej zwiedzanie od Pomnika Kiepury.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Częstochowy i Olsztyna

Drukuj PDF

W dniu 7 kwietnia 2022 roku liczna grupa słuchaczy MUTW wyruszyła na wycieczkę do Częstochowy i Olsztyna.
Choć droga była dość długa, dobre humory, rozmowy, śpiew w dobrym towarzystwie sprawiły, że upłynęła niepostrzeżenie.
Po dotarciu do Częstochowy i spotkaniu z sympatyczną przewodniczką panią Beatą udaliśmy się najpierw na mszę św.
Po uczcie duchowej byliśmy gotowi na dalsze zwiedzanie. Zaczęliśmy od spaceru wzdłuż wałów Jasnej Góry.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Tarnowa dnia 20.10.2021

Drukuj PDF

Liczna grupa słuchaczy MUTW udała się na wycieczkę do Tarnowa, miasta, gdzie można znaleźć ślady po bardzo różnych społecznościach. Od zawsze było to miejsce postojów kupców i ich karawan, miejskich jarmarków i rzemiosła.
W poszukiwaniu tych wielokulturowych śladów pomógł nam pan Stanisław, przewodnik rodem z Tarnowa, z ogromną wiedzą i osobowością. Od razu rozpoczęliśmy spacer od zwiedzania pomników, w Tarnowie jest ich bardzo dużo, nie wszystkie widzieliśmy, ale całkiem sporo.
A więc rozpoczęliśmy od Pomnika Wincentego Witosa. Został on odsłonięty 8.10.1988 roku, jego wysokość 6,15 metra. Wincenty Witos (1874 – 1945) był twórcą i działaczem ruchu ludowego, urodzonym w pobliskich Wierzchowicach, posłem i premierem rządu RP w okresie międzywojennym.

Rezerwat Przyrody Buczyna w Cyrance, Góra Carpatia zdobyte

Drukuj PDF

Grupa miłośników marszu z kijkami Nordic Walking  Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zebrała się 29.09.2021 na Błoniach pod samolotem, a następnie samochodami, korzystając z uprzejmości uczestniczących kierowców, udała się pod Nadleśnictwo Przyłęk.

Sandomierza 27.09.2021 roku

Drukuj PDF

Sandomierz to miasto malowniczo położone nad brzegiem Wisły niedaleko dopływu Sanu do Wisły (stąd nazwa od San domierza do Wisły), nazywany był małym Rzymem gdyż zbudowany został na siedmiu wzgórzach.
27.09.2021 liczna grupa słuchaczy MUTW wyruszyła na wycieczkę do tego pięknego miasta. W dobrych humorach i przy cudnej pogodzie rozpoczęliśmy wędrówkę wąwozem Królowej Jadwigi. Można tu podziwiać fantastyczne kształty korzeni, a drzewa liściaste tworzą zielony parasol nad wąwozem. Miejsce to podobno często odwiedzała królowa Jadwiga podążając do kościoła św. Jakuba.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Kurozwęków i Szydłowa

Drukuj PDF

22 lipca 2021 roku grupa słuchaczy Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku udała się na wycieczkę do Kurozwęków i Szydłowa. Po przybyciu do Kurozwęków i spotkaniu z młodymi przewodnikami czekała nas niesamowita atrakcja. Wprawdzie w nazwie już zawierała się ciekawie „Safari bizon”, ale rzeczywistość okazała się nie lada frajdą. Podjechał po nas traktor z zadaszonym wozem (pomieściliśmy się wszyscy) i rozpoczęła się „jazda bez trzymanki” po wertepach, polach, nierównościach terenu.

Strona 1 z 7