www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2015-2016

Aktualnosci MUTW 2015/2016

Mieleckie Dni Seniora

Drukuj PDF

Z inicjatywy Mieleckiej Rady Seniorów i Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w pierwszej dekadzie listopada 2016 r. odbędą się Mieleckie Dni Seniora (MDS).

Sekcja rowerowa Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Drukuj PDF

Zapraszamy na szlaki rowerowe
Już trzeci rok od wczesnej wiosny (marzec/kwiecień) do późnej jesieni (połowa listopada)  nie wyłączając wakacji, co środę o 10.30 jeździmy na wspólne wypady rowerowe za miasto. Jest nas około 10 osób. Spotykamy się bądź pod „Stokrotką” na Borku bądź to pod garażami przy ul. Szafera na Smoczce.
[Czytaj więcej >>>]

Jesienny weekend podkarpackich seniorów UTW w Iwoniczu Zdroju

Drukuj PDF

W dniach 7-9.10.2016 r. w Sanatorium "Ziemowit" w Iwoniczu Zdroju odbędzie się Weekendowy zjazd podkarpackich seniorów UTW.

Obywatelski Parlament Seniorów II kadencji

Drukuj PDF

Rozpoczęła się akcja przyjmowania zgłoszeń kandydatów do Obywatelskiego Parlamentu Seniorów (OPS) II kadencji. Zasady powoływania delegatów ustalone zostały uchwałą nr 2/2016 Prezydium Obywatelskiego Parlamentu Seniorów z dnia 14 lipca 2016 roku.

Zakończenie roku akademickiego MUTW 2015/2016

Drukuj PDF

W dniu 24 czerwca 2016 roku Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył dziewiąty rok akademicki w swojej działalności. Licznie zebrani słuchacze i sympatycy Uniwersytetu w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury wzięli udział w ostatnim spotkaniu przed przerwą wakacyjną.

Wyjazd integracyjno-turystyczny do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa

Drukuj PDF

Mielecka Rada Seniorów wspólnie z Mieleckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała w dniu 30 czerwca 2016 roku atrakcyjny wyjazd do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa.
[czytaj więcej >>]

Piknik sportowy nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Drukuj PDF

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu zorganizował w dniu 23 czerwca 2016 roku Piknik Sportowy nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Do udziału w Pikniku zaproszeni zostali słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Podkarpacia.
W Pikniku wzięło udział około 600 osób z 11 UTW, w tym liczna ekipa zawodników i kibiców z naszego Uniwersytetu  (razem 42 osoby).  Nasi słuchacze wzięli udział w  konkurencjach indywidualnych i w kategorii drużynowej.

[czytaj więcej >>>]

Podsumowanie działalności sekcji fotograficznej MUTW

Drukuj PDF

Kończy się rok akademicki 2015/2016 MUTW w Mielcu. Od kwietnia 2016 roku zajęcia sekcji fotograficznej prowadziła opiekunka sekcji Grażyna Pieróg–Kotlarz. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami spotkania odbywały się co 2 tygodnie .

Członkowie sekcji wzięli udział w konkursach: ”Święta Wielkanocne” i Wiosna”. Zdjęcia wykonane stosownie do nabytych umiejętności – bardzo dobrze, zostały zamieszczone na stronie internetowej MUTW do wglądu wszystkich zainteresowanych. Cieszyły się duża oglądalnością- bardzo się podobały. Nie brakowało pomysłów przy doborze” fotografii do tematu”.
czytaj więcej >>>

Podsumowanie działalności sekcji malarsko-rękodzielniczej MUTW

Drukuj PDF

Zbliża się koniec roku akademickiego  MUTW 2015/2016. Czas na podsumowanie działalności sekcji malarsko-rękodzielniczej w stałym składzie: Krakowska Urszula, Niedzielska Teresa, Pieróg-Kotlarz Grażyna, Trybulec Lidia, oraz w miarę możliwości Saj Halina, Suchy Władysława.
Grupa nieliczna, ale prężna. (brak odważnych członków MUTW – których nadal zapraszamy do uczestnictwa w naszej sekcji).

Przyjęty do malowania temat: „4 pory roku”- spodobał się paniom na tyle, że po zmobilizowaniu przez opiekuna i prowadzącą sekcję Grażynę Pieróg – Kotlarz wykonały swoje zadanie twórcze na szkolną „6”.
czytaj więcej >>>

Strona 1 z 6