Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu zorganizował w dniu 23 czerwca 2016 roku Piknik Sportowy nad Jeziorem Tarnobrzeskim.
Do udziału w Pikniku zaproszeni zostali słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Podkarpacia.
W Pikniku wzięło udział około 600 osób z 11 UTW, w tym liczna ekipa zawodników i kibiców z naszego Uniwersytetu (razem 42 osoby). Nasi słuchacze wzięli udział w konkurencjach indywidualnych i w kategorii drużynowej. Wprawdzie nie uzyskaliśmy pierwszego miejsca w konkurencjach ale dobrze się bawiliśmy dopingując się wzajemnie i kibicując zawodnikom. Chętni mogli popływać jachtami po Jeziorze Tarnobrzeskim i na rowerach wodnych, a także opalać się i zażywać kąpieli w czystej wodzie Tarnobrzeskiego Jeziora.
Każdy z zawodników otrzymał symboliczną plakietkę.
Opaleni i wypoczęci wróciliśmy do Mielca.
Organizatorom Pikniku – Tarnobrzeskiemu UTW składamy serdeczne podziękowania za wspaniałą organizację spotkania i zapewnienie opieki dla każdej z grup słuchaczy.
Oprac. Feliks Czop