www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Sekcje » Turystyczna

Sekcja turystyczna MUTW

Wycieczka słuchaczy MUTW do Krynicy i Muszyny 2022

Drukuj PDF

28.04.2022 roku grupa słuchaczy MUTW wyruszyła na wycieczkę do Krynicy-Zdrój i Muszyny. Po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczęliśmy jej zwiedzanie od Pomnika Kiepury.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Częstochowy i Olsztyna

Drukuj PDF

W dniu 7 kwietnia 2022 roku liczna grupa słuchaczy MUTW wyruszyła na wycieczkę do Częstochowy i Olsztyna.
Choć droga była dość długa, dobre humory, rozmowy, śpiew w dobrym towarzystwie sprawiły, że upłynęła niepostrzeżenie.
Po dotarciu do Częstochowy i spotkaniu z sympatyczną przewodniczką panią Beatą udaliśmy się najpierw na mszę św.
Po uczcie duchowej byliśmy gotowi na dalsze zwiedzanie. Zaczęliśmy od spaceru wzdłuż wałów Jasnej Góry.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Tarnowa dnia 20.10.2021

Drukuj PDF

Liczna grupa słuchaczy MUTW udała się na wycieczkę do Tarnowa, miasta, gdzie można znaleźć ślady po bardzo różnych społecznościach. Od zawsze było to miejsce postojów kupców i ich karawan, miejskich jarmarków i rzemiosła.
W poszukiwaniu tych wielokulturowych śladów pomógł nam pan Stanisław, przewodnik rodem z Tarnowa, z ogromną wiedzą i osobowością. Od razu rozpoczęliśmy spacer od zwiedzania pomników, w Tarnowie jest ich bardzo dużo, nie wszystkie widzieliśmy, ale całkiem sporo.
A więc rozpoczęliśmy od Pomnika Wincentego Witosa. Został on odsłonięty 8.10.1988 roku, jego wysokość 6,15 metra. Wincenty Witos (1874 – 1945) był twórcą i działaczem ruchu ludowego, urodzonym w pobliskich Wierzchowicach, posłem i premierem rządu RP w okresie międzywojennym.

Rezerwat Przyrody Buczyna w Cyrance, Góra Carpatia zdobyte

Drukuj PDF

Grupa miłośników marszu z kijkami Nordic Walking  Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zebrała się 29.09.2021 na Błoniach pod samolotem, a następnie samochodami, korzystając z uprzejmości uczestniczących kierowców, udała się pod Nadleśnictwo Przyłęk.

Sandomierza 27.09.2021 roku

Drukuj PDF

Sandomierz to miasto malowniczo położone nad brzegiem Wisły niedaleko dopływu Sanu do Wisły (stąd nazwa od San domierza do Wisły), nazywany był małym Rzymem gdyż zbudowany został na siedmiu wzgórzach.
27.09.2021 liczna grupa słuchaczy MUTW wyruszyła na wycieczkę do tego pięknego miasta. W dobrych humorach i przy cudnej pogodzie rozpoczęliśmy wędrówkę wąwozem Królowej Jadwigi. Można tu podziwiać fantastyczne kształty korzeni, a drzewa liściaste tworzą zielony parasol nad wąwozem. Miejsce to podobno często odwiedzała królowa Jadwiga podążając do kościoła św. Jakuba.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Kurozwęków i Szydłowa

Drukuj PDF

22 lipca 2021 roku grupa słuchaczy Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku udała się na wycieczkę do Kurozwęków i Szydłowa. Po przybyciu do Kurozwęków i spotkaniu z młodymi przewodnikami czekała nas niesamowita atrakcja. Wprawdzie w nazwie już zawierała się ciekawie „Safari bizon”, ale rzeczywistość okazała się nie lada frajdą. Podjechał po nas traktor z zadaszonym wozem (pomieściliśmy się wszyscy) i rozpoczęła się „jazda bez trzymanki” po wertepach, polach, nierównościach terenu.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Skansenu w Kolbuszowej, 21.09.2020

Drukuj PDF

W ostatni dzień lata 21.09.2020 roku słuchacze Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku udali się na wycieczkę do Skansenu w Kolbuszowej. Pogoda dopisała, dzień okazał się ciepły i słoneczny, idealny na długą wędrówkę po Skansenie.

Wycieczka do Skarżyska Kamiennej słuchaczy MUTW, 20.11.2019

Drukuj PDF

W dniu 20.11.2019 słuchacze MUTW wyruszyli na wycieczkę do Skarżyska Kamiennej. Nasi koledzy z Formacji Tanecznej „Gracja” w Skarżysku Kamiennej  mieli wziąć udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Tańca UTW. Po przyjeździe na miejsce, pozostawieniu „tancerzy” w Miejskim Centrum Kultury udaliśmy się do Muzeum Orła Białego.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Dzikowa i Baranowa Sandomierskiego 2019

Drukuj PDF

17 października 2019 roku słuchacze MUTW udali się na kolejną wycieczkę, tym razem zwiedziliśmy :
DZIKÓW – pałac zwany Zamkiem Dzikowskim, stanowił siedzibę rodu Tarnowskich. Miały tu miejsce ważne wydarzenia historyczne, jak konfederacja dzikowska zawiązana do obrony tronu polskiego dla króla Stanisława Leszczyńskiego (1734) oraz zjazd stronnictwa konserwatywnego w 1927.Konfederacja przegrała, a król musiał wyemigrować do Francji.

Strona 1 z 6