www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Sekcje » Teatralno-kabaretowa Senior Show

Grupa teatralno-kabaretowa Senior Show MUTW w Mielcu

Drukuj PDF

Wspomnienie o Annie Paprockiej (1940-2021)
11-10-2021

Jej duży talent sceniczny podziwialiśmy wszyscy:  I ci - na scenie z Nią występujący;  I ci - z widowni Ją oglądający.
Anna stanowiła trzon Grupy teatralno-kabaretowej "Senior-Show". W sztukach teatralnych była wielka, brylowała też w kabaretowych scenkach.

[czytaj więcej] >>>


Żegamy Cię Elu
11-02-2021
Talent wrażliwy i subtelny, głos altowy aksamitny ... to nasza Ela koleżanka z Senior Show ... jak iskierka za wcześnie zgasła ... odeszłaś Elu do najlepszego chóru w niebie ... tak nam smutno ... zostaniesz na zawsze w naszej pamięci ... koleżanki i koledzy z Senior Show.

 

[czytaj więcej] >>>


29 Finał WOŚP z Senior Show
31-01-2021
Ze względu na restrykcje związane z pandemią koronawirusa, tegoroczny 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przełożony na 31 stycznia 2021 i przebiegał zupełnie inaczej, niż w poprzednich latach. W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu zorganizowano studio, w którym odbywały się rozmowy z mielczanami - przedstawicielami instytucji, artystami, a przede wszystkim osobami aktywnie zaangażowanymi w pomoc dla WOŚP.

 


Senior Show wystąpił w trzyosobowym składzie z nową koleżanką: Urszulą Sztorc oraz Cecylia Lipa i Maria Sowińska.

[czytaj więcej] >>>


Zaręczyny Senior Show w Padwi Narodowej
7-03-2020
7marca 2020 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Padwii Narodowej odbyły się oficjalne obchody Dnia Kobiet. Tak jak co roku były okazją do złożenia życzeń i podziękowań na ręce aktywnych mieszkanek gminy.


link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com

[czytaj więcej] >>>


Artystyczny Dzień Chorego na MUTW
11-02-2020
Światowy Dzień Chorego to święto chrześcijańskie obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992r.
Mielecki Uniwersytet III Wieku po raz pierwszy zorganizował koncert z okazji Światowego Dnia Chorego. Dedykowany był podopiecznym mieleckich stowarzyszeń opiekujących się chorymi i seniorami, ale tez każdemu zainteresowanemu. Koncert przygotowany został 11 lutego 2020 roku w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

 

[czytaj więcej] >>>


Światowy Dzień Chorego w Chorzelowie
8-02-2020
Światowy Dzień Chorego to symbol prawdziwie ludzkiej pamięci, szacunku i miłości do ludzi starszych i schorowanych. Wyjątkowe Święto ustanowione przez Papieża Jana Pawła II ma na celu dowartościowanie cierpienia ludzi chorych oraz zapewnienie im lepszej opieki.

 

[czytaj więcej] >>>


Dzień Babci i Dziadka w Padwi Narodowej
19-01-2020

Grupa Senior Show wraz z Formacją Taneczną „GRACJA” wystąpiła w Gminnym Ośrodku Kultury w Padwi Narodowej w koncercie, który był dedykowany babciom i dziadkom, a zorganizowała go nasza koleżanka z MUTW Helena Surowiec, działająca społecznie na terenie tamtejszej gminy. Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Józefa Durdy - dyrektora GOKU za użyczenie sali oraz obsługi technicznej. MS

[czytaj więcej] >>>
[galeria zdjęć ] >>>"ZARĘCZYNY" na bis

18-01-2020
Minął rok od ostatniego wystawienia komedii obyczajowej "Zaręczyny", więc postanowiliśmy ją przypomnieć mieleckiej publiczności. 18 stycznia 2020 roku w Spółdzielczym Domu Kultury odbyła się powtórka z rozrywki i dla tamtejszego klubu seniora oraz dla słuchaczy MUTW przypomnieliśmy tą sztukę. Sądząc po reakcji licznie zgromadzonej publiczności spektakl został przyjęty jak przystało na komedię. Dziękujemy kierownictwu SCK za umożliwienie nam wystawienie tej sztuki. Specjalne podziękowania kierujemy dla Pani Teresy  za pomoc i życzliwość jaką nam okazała.

[więcej] >>>
[Galeria z 2018 roku] >>>


Wspólne kolędowanie słuchaczy MUTW
03-01-2020

3 stycznia 2020 roku zamiast wykładów odbyło się spotkanie kolędowe słuchaczy MUTW w trakcie którego wystąpił  chór "Echo" i Senior Show.
Słuchacze MUTW w naszym wykonaniu usłyszeli piękne piosenki świąteczne:  "Kto wie czy za rogiem.." , "Maleńka miłość", "Ucisz serce",  oraz kolędy: "Nie było miejsca..", "Gdy śliczna Panna", "Rodzi się Bóg".  A to wszystko w wykonaniu wspólnym i solowym Cecylii Lipy, Elżbiety Plata oraz Marii Sowińskiej. Niespodzianką było wykonanie pięknej kolędy "Cicha Noc" przez Aleksandrę Ryba-chórzystkę oraz Marię Sowińską z pomocą akompaniatorską dyrygentki chóru "Echo" Małgorzatą Leśniak, która również pomogła ją przygotować. Po występie chóru "Echo" wspólne kolędowanie ze słuchaczami zakończyło to niebywałe spotkanie.

 


Świąteczne spotkanie z Mielecka Radą Seniorów
17-12-2019
Prezydent Miasta Mielca wraz z Zastępcą Adrianą Miłoś, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Mielcu Bogdanem Bieńkiem oraz z Naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Agatą Ćwięką wziął udział w integracyjnym spotkaniu świąteczno-noworocznym z Mielecką Radą Seniorów.

 

Była to okazja do podsumowania działalności Rady w ostatnich latach. Nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem i świątecznych życzeń oraz występu kolędowego Senior Show.


101 rocznica odzyskania niepodległości na MUTW
08-11-2019
101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczczono również na Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Przed wykładem chór "Echo" dał krótki koncert pieśni patriotycznych. Przedstawicielki Senior Show wspólnie z chórem zaśpiewały "Gdzie są chłopcy z tamtych lat" oraz solo  piosenkę "Powrócisz tu". Senior Show reprezentowały: Cecylia Lipa oraz Maria Sowińska.


Senior Show na Dniu Seniora w Wampierzowie
20-10-2019
20 października 2019r na zaproszenie organizatorów Dnia Seniora udaliśmy sie do Wampierzowa gdzie wraz z grupą taneczną "Gracja" daliśmy koncert dla licznie zgromadzonych tamtejszych seniorów.Koncert prowadziła Anna Paprocka, która rozbawiła publiczność monologami a piosenki w naszym wykonaniu sądząc po oklaskach też zdobyły uznanie słuchaczy. Nasze występy były przeplatane tańcami "Gracji" co stworzyło ciekawy dla odbiorców koncert. Po zakończeniu zostaliśmy podjęci pysznymi potrawami przygotowanymi przez seniorów. Dziękujemy organizatorom za tak sympatyczne spotkanie.

 

[czytaj więcej] >>>


Piknik Parafialny w Rzochowie
8-09-2019
Tradycyjne, rodzinne spotkanie w Rzochowie odbyło sie 8 września 2019r na którym w części artystycznej wystąpił Senior Show w składzie: Cecylia Lipa, Barbara Wiącek oraz Elżbieta Plata. Na placu przy kościele mozna było zobaczyć występy artystyczne, nie zabrakło też pokazu sprzętu miejscowego OSP i tradycyjnej loterii.


IX Spotkania Lotniczych Pokoleń - Mielec 2019
30-08-2019
W piątek 30 sierpnia 2019 roku w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury zgromadziły się pokolenia osób, zamiłowanych w lotnictwie. Na zaproszenie organizatorów Spotkania - Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, po części oficjalnej ze swoim programem artystycznym wystąpiła grupa kabaretowo-teatralna "Senior Show" w osobach : Anna Paprocka - monolog,  piosenki wykonały - Cecylia Lipa oraz Elżbieta Plata a nad wszystkim czuwała nasza reżyserka Magdalena Betleja. (Reszta grupy  była na urlopie włącznie ze mną ). Maria Sowińska

 

 

[czytaj więcej] >>>


Senior Show Koncert w Weryni pt. Czar lat 80 i 90
28-06-2019
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Werynia zaprosiło nas by z młodzieżą działającą w tamtejszym Domu Kultury dać wspólny koncert z piosenkami nawiązującymi do lat 80 i 90. Koncert odbył się w dniu 29 czerwca 2019r. a prowadziła go nasza reżyserka Magdalena Betleja oraz Tomasz Łępa z radia Leliwa. Było to ciekawe zderzenie młodych wykonawców , którzy te piosenki znają jedynie z płyt w przeciwieństwie do nas gdzie utwory te nuciliśmy na co dzień. Atmosfera na widowni wspaniała, publiczność reagowała bardzo spontanicznie śpiewając z nami  znane im przeboje lat 80-90.

 

[czytaj więcej] >>>


Senior Show  Czar lat 80 i 90
28-06-2019
W dniu 28 czerwca 2019 roku odbyło sie uroczyste zakończenie roku akademickiego MUTW 2018 - 2019 w sali widowiskowej SCK w Mielcu. Na ten dzień przygotowaliśmy program rozrywkowy z piosenkami lat 80 - 90 -tych ubiegłego stulecia. W latach 80-tych powstało najwięcej hitów muzyki popularnej i rockowej, które do dziś chętnie słuchają już dwa pokolenia. Lata 80-90 to okres wielkiego szaleństwa modowego, wielu kolorów i buntu, dziwnych fryzur, marynarek z wypchanymi ramionami .  Odważne zestawienia kolorystyczne to jedna z cech stylu lat 90.

[czytaj więcej] >>>


Nasza jest noc czyli Senior Show na Pikniku Rodzinnym w Kupnie
23-06-2019
23 czerwca 2019 roku w piękne niedzielne popołudnie Senior Show pojechał do Kupna koło Kolbuszowej by wystąpić na Pikniku Rodzinnym organizowanym przez tamtejsze władze Gminy.  Z programem  pt. "Nasza jest noc" przez 3 5minut bawiliśmy licznie zgromadzoną publiczność, która spontanicznie  reagowała na nasze piosenki i monologi.

[czytaj więcej] >>>


Koncert "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”
17-05-2019
"To Senior Show w ten noc Wam gra, o nas nie zapomnicie, Niech z nami wciąż zabawa trwa, choć czasem zatęsknicie..."

17 maja 2019 roku w sali nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbył się koncert zatytułowany "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc". Przez ponad godzinę przy współpracy Formacji Tanecznej "Gracja" bawiliśmy licznie zgromadzoną publiczność. Koncert ten prowadziła Anna Paprocka, w którym wystąpiły w tanecznych rytmach : Barbara Wiącek, Cecylia Lipa, Elżbieta Plata oraz Maria Sowińska.
[czytaj więcej] >>>


Senior Show i Mieleckie Obchody Światowego Dnia Poezji
23.03.2019
Ideą Światowego Dnia Poezji jest czytanie i popularyzowanie poezji. 23 marca 2019r w Pałacyku Oborskich Mielecka Grupa Literacka  SŁOWO TMZM przypomniało wiersze z Almanachu "Schowane między słowami".
Spotkanie prowadziła dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Strycharz, która razem z recytatorami stworzyła niepowtarzalny klimat a w świat muzyki zabrały słuchaczy Magdalena Betleja, Cecylia Lipa oraz Elżbieta Plata z naszej grupy Senior Show nadając temu spotkaniu rozrywkowej nutki.

 


Senior Show "Być Kobietą" z okazji Dnia Kobiet
9.03.2019
W dniu 8 marca 2019 roku odbyło się spotkanie słuchaczy MUTW, które tym razem miało charakter artystyczny, powiązany z przypadającym w tym dniu Świętem Kobiet.  Swoje osiągnięcia zaprezentowały poszczególne grupy działające w ramach naszego Uniwersytetu. Oczywiście nie mogło zabraknąć również i naszego występu . Przedstawicielki  Senior Show w osobach Basi Wiącek, Cecylii Lipy oraz Eli Platy dały piękny popis swoich umiejętności wokalnych a Basia rozbawiła publiczność monologiem "Czupiradło".

 


Już na następny dzień tj. 9 marca 2019 roku grupa udała się do Brnia Olesno. Zaproszenie wysłało Centrum Polonii - Ośrodek Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu Olesno. W Dworze Konopków usytuowanym w pięknym parku odbyło sie spotkanie z okazji Dnia Kobiet, na którym Senior Show dał występ zatytułowany "Być Kobietą". Licznie zgromadzona publiczność widocznie rozbawiana występem przyjęła naszą grupę serdecznie nie szczędząc oklasków.Niewątpliwie monologi Ani Paprockiej bawiły zebranych słuchaczy.


Występ Senior Show z okazji Dnia Seniora w Borowej
17.02.2019
W niedzielę 17 lutego 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej odbyło sie uroczyste spotkanie, na które zostali zaproszeni seniorzy z Gminy Borowa.  Po części oficjalnej nastąpiła część rozrywkowa,  na której min. wystąpił  Senior Show, który bawił seniorów piosenkami i monologami w wykonaniu Anny Paprockiej, Barbary Wiącek, Cecylii Lipy oraz Elżbiety Plata.


Senior Show grał dla Owsiaka
13.01.2019
Miejscem głównych wydarzeń 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mielcu był Samorządowy Dom Kultury. Na scenie Sali nr 1 wystąpili lokalni artyści, wśród nich nie mogło zabraknąć naszej grupy. Zaproszenie otrzymane od organizatorów przyjęliśmy z radością, ponieważ grać dla Owsiaka to ogromny zaszczyt. Senior Show wystąpił z programem "Być Kobietą" oraz "Powróćmy jak za dawnych lat".
Dla WOŚP grali: Anna Paprocka, Cecylia Lipa, Elżbieta Plata oraz opisująca to wspomnienie Maria Sowińska.


Kolędowanie z Senior Show
11-01-2019
20 grudnia 2018 roku w restauracji "Frezja" odbyło sie spotkanie władz miasta Mielca z przedstawicielami organizacji senioralnych w naszym mieście i aktywnymi seniorami wyłonionymi w czasie III Mieleckich Dni Seniora. Część artystyczna w wykonaniu "Senior Show" nadała temu spotkaniu świątecznego nastroju .
11 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie kolędowe Uniwersytetu Trzeciego Wieku gdzie Chór uniwersytecki "Echo" dał koncert kolęd i pastorałek włączając również słuchaczy we wspólne śpiewanie kolęd. Swój akcent kolędowy zaznaczył również "Senior Show".
11 stycznia 2019 roku w godzinach wieczornych odbył sie opłatek noworoczny dla członków oraz sympatyków Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej w klubie KLEKS  Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.
Licznie zgromadzonych uczestników spotkania przywitał pięknymi kolędami, okolicznym monologiem oraz wierszami zespół "Senior Show" w składzie : Anna Paprocka, Maria Sowińska, Cecylia Lipa, Elżbieta Plata, wprowadzając świąteczny klimat opłatkowego spotkania.