www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Sekcje » Teatralno-kabaretowa Senior Show

Grupa teatralno-kabaretowa Senior Show MUTW w Mielcu

Drukuj PDF

Pasja, profesjonalizm, kreatywność - drogą rozwoju UTW
12-12-2017
W dniu 12.12 2017r w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki UW odbyło się spotkanie podsumowujące projekt pt. "Pasja, profesjonalizm, kreatywność-drogą rozwoju UTW" realizowany przez Wydział Pedagogiczny UR w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego  - "Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku". W projekcie tym wzięła udział sekcja fotograficzna oraz nasza grupa  "Senior Show". Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, na której wystąpiliśmy z fragmentem programu "Powróćmy jak za dawnych lat". Wystąpiliśmy co prawda w pomniejszonym składzie z powodu choroby koleżanek, ale w finale pomogła nam reżyserka Magda Kriger, która była jednocześnie odpowiedzialna za realizację  tego projektu dotyczący naszej grupy.
Maria Sowińska


Występ Senior Show na 10- leciu MUTW
19-10-2017
W dniu 19 października 2017r odbyły sie obchody Jubileuszu Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na którym to w części artystycznej wystąpił również  Senior Show  z programem "Powróćmy jak za dawnych lat".
Do naszej grupy dołączył kolega Janusz Pacholec - wykonawca głównych ról w mieleckim teatrze działającym przy SCK, który w tym programie wspólnie z Basią Wiącek wykonał skecz pt. "Mąż i żona".

 II Mieleckie Dni Seniora
7/12-10-2017
Rozpoczęły sie w dniu 7 października 2017 roku w Osiedlowym Domu Kultury w Mielcu. Po uroczystym rozpoczęciu nastąpił przegląd osiągnięć artystycznych seniorów. Miałam zaszczyt prowadzić tą imprezę a Senior Show w tym przeglądzie reprezentowała Ela Plata, która pięknie zaśpiewała "Życie na różowo".
W czwartkowy wieczór 12 października 2017r odbyła się wyjątkowa Gala Par Tanecznych w ramach II Mieleckich Dni Seniora. W wieczorze tym Senior Show również zaprezentował się wykonaniem z dużym humorem piosenki "Być kobietą" a z popisem solowym wystąpiła Ela Plata oraz z monologiem Ania Paprocka.  opr. Maria Sowińska

 6 spotkanie Mieleckiej Grupy Niezrzeszonych Prozaików
02-09-2017
2 września 2017r. odbyło się 6 spotkanie Mieleckiej Grupy Niezrzeszonych Prozaików w "Cukierni u Borowskiej", na której były czytane fragmenty książki Haliny Liberadzkiej - Kozak pt. "Biżuteria prababci Adeli", która  w swojej treści nawiązywała do czasów II Wojny Światowej.  Wystrój sali był cały w biżuterii. Senior Show został zaproszony do prowadzenia tego spotkania oraz  zaprezentowania części artystycznej.

 


Strojami chciałyśmy nawiązać  na ile to możliwe do okresu II Wojny Światowej i wykonałyśmy kilka piosenek z tego okresu jak m.inn. "Gdzie dziewczęta z tamtych lat" czy "Piosenka o mojej Warszawie". Na zakończenie spotkania Pan Leszek Gruszecki zagrał na akordeonie znane piosenki żołnierskie i partyzanckie , które były wykonane wspólnie z licznie zgromadzonymi słuchaczami.
Maria Sowińska


Proza mieleckiej pisarki Joanny  Duszkiewicz
05.08.2017


5 sierpnia 2017 roku w "Cukierni u Borowskiej" odbyło się już piąte spotkanie Mieleckiej Grupy Niezrzeszonych Prozaików. Na spotkaniu tym mała być czytana proza młodej mieleckiej pisarki Joanny Duszkiewicz, nawiązujący do zamachu terrorystycznego w Paryżu pt. "Paryż w piątek 13-tego".   Na prośbę Haliny Liberadzkiej - Kozak  zostałyśmy zaproszone by przygotować  stronę artystyczną tego spotkania. By wejść w klimat Paryża  wybrałyśmy kilka piosenek francuskich, które nadały temu spotkaniu lżejszego charakteru. Z Mielecką Grupą współpracujemy od początku jego powstania jako lektorki.
Maria Sowińska


Grupa Senior Show MUTW z programem "Powróćmy jak za dawnych lat", Mielec 30.06.2017
W dniu 30 czerwca 2017r na zakończenie roku akademickiego MUTW Grupa"Senior Show" wystąpiła z programem nawiązującym do lat 20-30 pt."Powróćmy jak za dawnych lat".
fot: Zbigniew Wicherski, Janusz Kipa
link do galerii: https://photos.app.goo.gl/7tLFVvBBNnehv3Zh1wideo: Zbigniew Wicherski

link do filmu: https://youtu.be/AtkIR8qMHpk
Grupa teatralno-kabaretowa Senior Show Powróćmy jak za dawnych lat, Mielec 30.06.2017

 

 


Dwa Serduszka dla UTW Rzeszów
6.02.2017r.
Senior Show został zaproszenie do Rzeszowa od zaprzyjaźnionego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłane przez jego Prezeskę Danutę Przywarę.

Klub Studencki pod Palmą był miejscem spotkania a okazją było pasowanie na nowych studentów Rzeszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które są obchodzone bardzo uroczyście ale jednocześnie na luzie a na zakończenie jest ogólna zabawa.  Przed pasowaniem odbył się nasz występ a pokazaliśmy "Dwa Serduszka" , które zostało przyjęte jak zwykle z oklaskami i gratulacjami. Warunki sceniczne i ustawienie sali nie były doskonałe ale dużą pomoc dali nam młodzi studenci, którzy nas wspomogli akustycznie a dla nas żadne warunki nie są straszne. Po koncercie i pasowaniu wszyscy bawiliśmy się świetnie co zostało uwidocznione na zdjęciach.


Józek wszystko wie ale baby górą czyli Senior Show w Niechobrzu
26.11.2016
26 listopada 2016r Senior Show został zaproszony przez Panią Annę Wolską - dyr. Lokalnego Ośrodka Kultury "Razem" w Niechobrzu w Gminie Boguchwała. Na spotkanie z tamtejszymi seniorami pojechaliśmy z odlotowym programem "Józek wszystko wie ale baby górą". Zastaliśmy wspaniałą atmosferę, zabawa była wspólna, ponieważ po naszym występie my oklaskiwaliśmy popisy cudownej seniorki , która mówiła swoje utwory nawiązujące do jej nie lekkiego życia.  To już nasza trzecia wizyta w tej Gminie a to znaczy że nasza Grupa cieszy się tam dużym powodzeniem co nasz cieszy i dziękujemy za zaproszenia.


Senior Show w obchodach Dni Seniora w Mielcu, w dniach 6 do 10.11.2016r 


Agencja dwa serduszka czyli „SENIOR SHOW” w Padwi Narodowej
26-06-2016
Stowarzyszenie Rozwój Gminy Padew Narodowa zawarło umowę z MUTW Mielec, w której grupa teatralna Senior Show zobowiązuję się do pomocy  przy realizacji Zadania pod nazwą „Od teatru profesjonalnego do teatru amatorskiego”.
- Senior Show zobowiązuje się do zaprezentowania własnej sztuki w Gminnym Ośrodku Kultury w Padwi Narodowej
- umożliwienia uczestnictwa w próbach grupy teatralno-kabaretowej Senior Show osób zaangażowanych w przygotowanie amatorskiego spektaklu teatralnego
- pomocy w przeprowadzeniu warsztatów teatralnych dla zakładanego amatorskiego teatru działającego przy GOK w Padwi Narodowej
- doradztwa w wyreżyserowaniu spektaklu teatralnego
Z kolei Stowarzyszenie Rozwój Gminy Padew Narodowa zobowiązało się do:
- zapewnienia transportu dla grupy teatralno-kabaretowej Senior Show celem zaprezentowania lokalnej społeczności jednej ze swoich sztuk teatralnych
- wypromowanie grupy na stronach internetowych Stowarzyszenia, Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury
- zapewnienie transportu dla członków grupy teatralnej Senior Show w celu przeprowadzenia warsztatów teatralnych dla zakładanego amatorskiego teatru działającego przy GOK w Padwi Narodowej.

Pierwszy punkt już został zrealizowany ponieważ 26.06.2016r sztuka „Dwa serduszka” została wystawiona na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Padwi Narodowej. Sztuka dowcipna, pełna humoru, została przyjęta przez zgromadzoną publiczność bardzo ciepło , co było widać i słychać po salwach śmiechu rozlegających się w trakcie wystawiania sztuki  oraz na zakończenie po gorących oklaskach. Jeden z naszych aktorów nie mógł w tym dniu z nami wystąpić , więc w roli „kierowcy” zastąpił go Tomek Jamróz , któremu serdecznie dziękujemy za pomoc.Senior Show w komedii pt. „Agencja dwa serduszka"
24-06-2016
„Senior Show” na zakończenie roku akademickiego w dniu 24.06.2016r wystąpiła z komedią pt. „Agencja dwa serduszka".
Jest to typowa komedia pomyłek ,a pełna humoru akcja toczy się w biurze matrymonialnym , gdzie każdy z bohaterów szuka drugiej połówki.
Wystąpili :
Lola - pracownik biura - Anna Paprocka
Lucjan - kolega Loli - Henryk Piechocki
Ola - panna - Cecylia Lipa
Ala - rozwiedziona  - Maria Sowińska
Ela - wdowa - Barbara Wiącek
kierowca taksówki - Jan Głowacki
szef biura - Stanisław Moskal
reżyseria:  Magdalena Kriger


Jasełka dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Mielcu
26.01.2016
26 stycznia 2016 r. Senior Show wystawił Jasełka dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Mielcu . Była to dla nas ogromna przyjemność,  ponieważ mieszkańcy DPS-u bardzo spontanicznie i z dużą życzliwością przyjmują nasze występy, a jeżeli my możemy dać im dać trochę radości to dla nas satysfakcja, że nasza praca ma sens.

 

 SPOTKANIE NOWOROCZNE na Mieleckim UTW
15.01.2016
W dniu 15 stycznia 2016 roku przy wypełnionej sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury  odbyło się spotkanie noworoczne w którym wzięli udział nie tylko słuchacze naszego Uniwersytetu lecz także liczna grupa seniorów nie należących do Mieleckiego UTW   [więcej >>>].


Występy Senior Show w Kielanówce i Nosówce
08.11.2015

Grupa teatralno-kabaretowa „Senior Show” w dniu 18 października 2015 roku wystąpiła z programem „Gdzie Ci mężczyźni” w Ośrodku Kultury w Kielanówce Gmina Boguchwała.

Natomiast 8 listopada 2015 roku w Ośrodku Kultury w Nosówce, która również należy do Gminy Boguchwała. Zaproszenie otrzymaliśmy od Pani dyrektor tych Ośrodków - Małgorzaty Kot.

Okazją były spotkania dla seniorów tych miejscowości i pokaz grup folklorystycznych działających na tym terenie. Przyjęci byliśmy wspaniale, oprócz braw jakie nam nie szczędzili słuchacze zostaliśmy uraczeni potrawami i wypiekami przyrządzonymi przez prężnie działające Koła Gospodyń Wiejskich.Mielec epoki PRL-u
20.09.2015
"Mielec się bawi" było przypomnieniem czasów PRL-u i okresu świetności WSK oraz Mielca w ogóle, który dzięki fabryce rósł w siłę. Na placu AK zaprezentowali się liczni artyści działający przy Samorządowym Centrum Kultury. Na scenie pojawił się Teatr "Antrakt" oraz Teatr "Rozmaitości", był również Senior Show, Abrakadabra, wystąpiła także Sara Girgis. Swój występ dał również Zespół Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy" - grupa dorosłych i dzieci.

20 września 2015 r. pomimo deszczu, mielczanie licznie wzięli udział w happeningu na Placu Armii Krajowej "Mielec się bawi". Wydarzenie organizowane przez Samorządowe Centrum Kultury pozwoliło na przypomnienie sobie czasów najlepszej formy miasta epoki PRL-u, a więc lat 60. i 70.
Mielczanie mogli również zobaczyć wystawę Kiedy Mielec rósł w siłę a ludziom się żyło dostatnio. Wystawa prezentuje fotogramy dotyczące wszystkich sfer aktywności mieszkańców miasta począwszy od pracy poprzez sport, kulturę, życie codzienne,spacery, zakupy itp. Składa się z fotogramów o wymiarach 100x150 cm w ilości 50 sztuk, obejmujących chronologicznie okres końca dekady  tzw. „malej stabilizacji” aż po koniec „dekady sukcesu”.
[ZOBACZ więcej]


Senior Show na Dniach Mielca 2015
30.08.2015

„Senior Show” na Dniach Mielca w dniu 30.08.2015r wystąpił z programem kabaretowym pt. „ Gdzie ci mężczyźni…".
Wykonany z dużym poczuciem humoru koncert został przyjęty przez swoich „fanów”, zgromadzoną mimo upału liczną publiczność bardzo życzliwie a brawa dla wykonawców są zawsze największą nagrodą.  [ZOBACZ więcej]


MUTW wystawiło sztukę pt. „REZERWAT” na zakończenie Roku Akademickiego
Na zakończenie Roku Akademickiego MUTW w dniu 26.06.2015r na scenie widowiskowej DK SCK grupa teatralno-kabaretowa wystawiła sztukę wg Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej  pt. „REZERWAT”. Prawie dwu godzinny komediowy spektakl teatralny został przyjęty przez słuchaczy MUTW i zaproszonych gości z dużym aplauzem. Publiczność jak i aktorzy bawili się doskonale na tej lekkiej pełnej humoru sztuce.
Reżyseria: MAGDALENA KRIGER i MARIA SOWIŃSKA
Obsada:
Roma         - Anna Paprocka
Genia        - Barbara Wiącek
Tadeusz      - Edward Chmiel
Janowa       - Cecylia Lipa
Doktor Szrum - Natalia Tabor  
Corner      - Czesław Bury
Imogena     - Jadwiga Klaus
Bibi        - Maciej Kriger
Pilot       - Henryk Piechocki
Przodownica - Maria Sowińska
Dziewczyny  - Ewa Siembida , Jadwiga Kukla
Chłopi     - Zdzisław Ulanowski, Władysław Guła, Jan Głowacki


XV Festyn Parafialny w Rzochowie
31 maja 2015r w Rzochowie odbył się kulturalno - rekreacyjny Festyn Parafialny, na którym m.in. wystąpiła grupa kabaretowa Senior Show. Festyn Parafialny w Rzochowie to już tradycja. W tym roku odbyła się jego piętnasta edycja, a na terenach przykościelnych bawiły się setki mieszkańców osiedla.


Konstytucja 3 Maja w wykonaniu Senior Show
3 maja 2015r w Mielcu odbyły się obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Pod Pomnikiem Wolności odbył się program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję przez zespoły teatralne z SCK.
Program artystyczny w wykonaniu grupy teatralnej „Antrakt”, Teatru Rozmaitości oraz grupy teatralnej „Senior Show” połączył pokolenia. W spektaklu brali udział aktorzy doświadczeni jak i młodzież dopiero rozpoczynająca swoją przygodę z teatrem. Podczas części artystycznej przedstawiono inscenizację Sejmu Wielkiego podczas, którego uchwalona została Konstytucja 3 Maja.  [ więcej ]


Międzynarodowy Dzień Teatru w MUTW
W dniu 27 marca 2012, który jest Międzynarodowym Dniem Teatru Grupa Teatralna działająca przy Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku wystąpiła gościnnie w Rzeszowie przed publicznością – słuchaczami Rzeszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W wypełnionej auli wykładowej Uniwersytetu Rzeszowskiego nasz zespół aktorski wystawił sztukę Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w reżyserii Magdaleny Kriger.

W spektaklu wystąpili: Anna Paprocka, Czesław Bury, Danuta Myszka, Natalia Tabor, Barbara Wiącek, Cecylia Lipa, Anna Bratek, Edward Chmiel i kierownik Grupy Teatralnej Maria Sowińska.

Nasi wykonawcy  zyskali  uznanie widowni i zostali  nagrodzeni  brawami i kwiatami.


Galeria zdjęć
Sekcja teatralna Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku


 

- Dni Mielca 2014, 31.08.2014

- Dni Mielca 2013, 25.08.2013

Zobacz występ grupy Senior Show