www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2021-2022

Aktualności MUTW 2020/2021

Wycieczka słuchaczy MUTW do Jarosławia 2022

Drukuj PDF

Słuchacze Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 30 czerwca 2022 roku udali się na wycieczkę do Jarosławia. Wprawdzie Jarosław nie jest tak daleko od Mielca, ale okazało się, że wielu z nas nie było w tym mieście. Czas nadrobić te zaległości i naocznie poznać jego wartość.
Jarosław to miasto położone nad Sanem, na pograniczu dwóch krain geograficznych: Doliny Dolnego Sanu i Pogórza Rzeszowskiego. W średniowieczu miasto na styku wschodniej Małopolski i Rusi Halickiej.

Zakończenie roku akademickiego 2021/2022 MUTW

Drukuj PDF

W dniu 24.06.2022 roku Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście zakończył rok akademicki 2021/2022. Zakończenie miało  formę artystyczną. Po podziękowaniach za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz Uniwersytetu Trzeciego Wieku wręczonych członkom Zarządu poprzedniej kadencji, a także wolontariuszom nastąpiła część artystyczna.

Koniec roku akademickiego 2021/2022 na MUTW

Drukuj PDF

W dniu 24 czerwca 2022r Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście zakończył rok akademicki 2021/2022. Po krótkiej części oficjalnej nastąpiła część rozrywkowa z udziałem wszystkich grup artystycznych MUTW. Senior Show wystąpił z półgodzinnym z koncertem pt. "Przetańczyć całą noc".

Opowieści o Marianie Dąbrowskim

Drukuj PDF

25 maja 2022 roku w Muzeum Historii Fotografii "Jadernówka" gościły miłośniczki fotografii i historii Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Wysłuchały opowieści o Marianie Dąbrowskim, o jego koncernie prasowym IKC oraz o zdjęciach, które dla popularnego Ikaca robił Wiktor Jaderny w okresie międzywojennym.

Seniorzy dla Seniorów

Drukuj PDF

19 maja 2022 roku odbył się występ seniorów z Formacją Taneczną "Gracja" oraz Grupy teatralno-kabaretowej "Senior Show" MUTW.
Występ, który miał miejsce w Całodobowym Domu Opieki na ul. Partyzantów 21, został zorganizowany dla przebywających w nim seniorów z okazji Dnia Mamy.

Jubileusz grup artystycznych MUTW

Drukuj PDF

Chór Echo i Formacja Taneczna Gracja Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, integrują seniorów i pozwalają na rozwijanie ich talentów i pasji. W w styczniu i marcu przypadały jubileusze artystycznej działalności obydwu tych sekcji. Oficjalnie świętowano je 6 maja 2022 roku wśród szerokiego grona słuchaczy MUTW, a także przedstawicieli władz samorządowych.

Gala Jubileuszu: 10-lecia Chóru Echo oraz 5-lecia FT Gracja MUTW, sala kinowa DK SCK w Mielcu, 6.05.2022 roku


Gala finałowa Jubileuszu: 10-lecia Chóru Echo MUTW oraz 5-lecia Formacji Tanecznej Gracja
@wideo, montaż: Zbigniew Wicherski
link do filmu: https://youtu.be/e_9MGLorb-c

Jubileusz grup artystycznych MUTW

Drukuj PDF

6 maja 2022 roku odbyła się Gala Jubileuszu 10-lecia Chóru Echo oraz 5-lecia Formacji Tanecznej Gracja. Koncert odbył się na sali kinowej SCK wśród szerokiego grona słuchaczy MUTW a także przedstawicieli władz samorządowych.

Ogłoszenie o wycieczce 21.05.22 do Pszczyny

Drukuj PDF

Sekcja miłośników kultury i  sztuki działająca przy MUTW zaprasza na wyjazd 21 maja 2022 r. (sobota)
W programie:
- zwiedzanie zamku i parku w Pszczynie
- spektakl kabaretowy w krakowskim teatrze "Loch Camelot" pt."6 sekund".
Wyjazd godz 6.30 (przystanek MKS obok SCK), powrót około godz.21.30
Cena 140 zł dla członków MUTW (transport, ubezpieczenie, wstęp do zamku i zbrojowni, opłata przewodnicka, obiad, bilet do teatru).
Zachęcamy do wspólnego wyjazdu!!!
Zapisy oraz wpłaty 06.05.2022 roku przed spotkaniem MUTW oraz w miarę wolnych miejsc 13.05.2022 u kol. Danuty Zamojskiej- Juzwiak.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Krynicy i Muszyny 2022

Drukuj PDF

28.04.2022 roku grupa słuchaczy MUTW wyruszyła na wycieczkę do Krynicy-Zdrój i Muszyny. Po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczęliśmy jej zwiedzanie od Pomnika Kiepury.

Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora

Drukuj PDF

21 kwietnia 2022 roku w Domu Kultury SCK miała miejsce inauguracja przystąpienia miasta Mielca do programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora.
Z tej okazji Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski z rąk pomysłodawcy programu - prezesa Stowarzyszenia Manko Głos Seniora w Krakowie Łukasza Salwarowskiego odebrał specjalny certyfikat.

Strona 1 z 9