www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Sekcje » Malarska » „WIOSNA I WIELKANOC” w malarstwie i rękodzielnictwie członków MUTW

„WIOSNA I WIELKANOC” w malarstwie i rękodzielnictwie członków MUTW

Drukuj PDF

Wystawę członków MUTW w Mielcu  pt.”Wiosna i Wielkanoc” zorganizowała sekcja malarsko-rękodzielnicza wraz z sekcją fotograficzną pod kierunkiem opiekunki obu grup Grażyny Pieróg-Kotlarz. Wernisaż wystawy miał miejsce dnia 7 kwietnia 2017 roku.

Nastrój wiosenny i świąteczny podkreśliły obrazy tematyczne - haftowane, malowane olejnymi i akrylowymi farbami na płótnie i szkle. Mówiąc słowami zwiedzających, odnaleźć można było również małe arcydzieła. Były to wykonane podobnie jak obrazy przez członków sekcji malarsko-rękodzielniczej elementy dekoracyjne: Wielkanocne pisanki, koszyczki, serwetki, podkładki, klosze, kwiaty,ptaki... Wykonane zostały one różnymi metodami: szydełkiem, haftowane, metodą decoupage, qullingu, z papieru... Misternie wykonane, cieszyły się dużym zainteresowaniem u oglądających.

Podobnie jak na poprzedniej wystawie wisienką na torcie okazało się drzewko z ozdobami, tym razem wykonanymi metodą origami w postaci motyli, liści i ptaków.

Prace wystawiali:
Basak Anna ( malarstwo,rękodzieło), Januszewska-Podpłomyk Krystyna (malarstwo,rękodzieło), Niedzielska Teresa (malarstwo), Pieróg-Kotlarz Grażyna ( malarstwo,rękodzieło).

Opracowanie graficzne i aranżację przygotowała Grażyna Pieróg-Kotlarz.