www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Sekcje » Malarska » Sprawozdanie z działalności Sekcji Malarskiej i Rękodzieła MUTW

Sprawozdanie z działalności Sekcji Malarskiej i Rękodzieła MUTW

Drukuj PDF

Sekcja Malarska MUTW pod opieką Grażyny Pieróg-Kotlarz rozpoczęła swoją działalność - zajęcia odbywają się w I i III czwartek miesiąca o godz.12.00 (od stycznia 2017 w „KANIE" - przy parafii MBNP w Mielcu) w okrojonym składzie, ale już mamy chętnych nowych członków MUTW. Zapraszamy do włączenia się w działalność sekcji osoby, w których drzemie choćby 1% talentu, bo reszta to chęci i pracowitość. Chociaż grupa nieliczna, ale prężnie działaliśmy do tej pory tak indywidualnie, jak i zespołowo.

Wspomnijmy zakończenie roku akademickiego 2015/2016. Wraz z sekcją fotograficzną zorganizowana została wystawa prac malarskich i dziewiarskich członków tejże sekcji. W wystawie udział wzięły: Niedzielska Teresa, Krakowska Urszula, Pieróg- Kotlarz Grażyna, Trybulec Lidia i Suchy Władysława. Członkinie sekcji uzupełniły prezentowane wcześniej prace nowymi. Rok do końca był pracowity i  bogaty w „wenę”.

Dziękujemy za duże zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu wystawy oraz piękne  wyeksponowanie „4 pór roku” członkom sekcji malarskiej i osobom postronnym za pomoc logistyczną. Wystawę  mogli oglądać i podziwiać wszyscy członkowie MUTW w holu SCK.

Dziękujemy Romanowi Trojnackiemu - mieleckiemu fotoreporterowi i Grażynie Pieróg-Kotlarz za udostępnienie zdjęć, które możemy oglądać na stronie sekcji.

Wspomnijmy o działalności członków sekcji poza Uniwersytetem, bo ma to także wpływ na jego działalność.
Opiekunka sekcji Grażyna Pieróg-Kotlarz brała udział w konkursie „Z nurtem Wisłoki – II” i prezentowała swoje prace na wystawie w Przecławiu oraz w wystawie członków KŚT w Chorzelowie, w której wystawiła „zestaw dmuchawców” wykonanych różną techniką i materiałami. Wraz z Haliną Saj brała udział w plenerze malarskim (Oblęgorek ,Sobków i Chęciny), a później w wystawie w SOKIS. Wśród gości zwiedzających byli członkowie MUTW - dziękujemy za obecność na wernisażu.

Koleżanki brały również udział w wystawach z okazji „DNI MIELCA” w podcieniach SCK, dożynkach powiatowych oraz we wrześniu 2016 r. w obchodach z okazji „35 -lecia KŚT” (do którego należą) w SCK na sali wystawienniczej, a później w Tuszymie. Jak co roku opiekunka sekcji brała też udział w dożynkach gminnych oraz w „VI Spotkaniach lotniczych pokoleń” w Mielcu.

Wróćmy do MUTW. Sekcja malarska wzięła udział w obchodach I Mieleckich Dniach Seniora, które odbyły się w dniach 6-10 listopada 2016 r. Członkowie sekcji wzięli udział w wystawie pod opieką Grażyny Pieróg-Kotlarz, wystawiając swoje obrazy wykonane różnymi technikami i materiałami. Były to obrazy malowane kredkami, tuszem, farbami, haftowane, wykonane ze słomy, o różnej tematyce pokazujące talent ich wykonawców. Pełniły również dyżury podczas trwania wystawy pełniąc jednocześnie rolę przewodników dla odwiedzających. Dziękujemy członkom sekcji za udział i pomoc oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w organizowaniu wystawy.
Na wystawie można było oglądać kronikę sekcji malarskiej, którą prowadziła Halina Saj.
Prace wystawili:
Basak Anna
Narowski Jerzy
Niedzielska Teresa
Pieróg-Kotlarz Grażyna
Róg Wanda
Siembida Ewa
Suchy Władysława

W "ARTEFAKTACH" nr 5 - Mieleckim Roczniku Literacko - Kulturalnym za rok 2016 można poczytać informacje na temat Mieleckich Rozmaitości  Kulturalnych, a w nich między innymi o naszych koleżankach:  opiekunce sekcji malarsko-rękodzielniczej Grażynie Pieróg- Kotlarz i członkini Halinie Saj ( które są członkami Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej i KŚT).

Opracowała: GP-K