www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Ogłoszenia MUTW 2018-2019 » Ogłoszenia MUTW na dzień 26 kwietnia 2019

Ogłoszenia MUTW na dzień 26 kwietnia 2019

Drukuj PDF

Kolejne spotkanie w dniu 10 maja 2019, Aula ul. Skłodowskiej 4. Temat wykładu: Postać św. Marii Magdaleny w literaturze i tekstach kultury.
Informacje bieżące:
1. W ramach Dnia Wolnej Sztuki, w dniu 27 kwietnia 2019 (sobota) można obejrzeć w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym Domu Kultury, kolejne warstwy artystycznej aktywności Beksińskiego ( mniej znana część była pokazywana w „Jadernówce” w roku 2015, kolejna nie jest powieleniem poprzedniej). Początek wystawy godz 12.00. Zaskakującym pomysłem będzie możliwość oglądania obrazów artysty w specjalnych okularach, które sprawią iluzję wejścia do środka obrazów Beksińskiego. Zapraszamy do obejrzenia……….

2. Święto Konstytucji 3 Maja.
Zaproszenie do udziału w uroczystościach, które rozpoczną się w dniu 3 maja 2019 roku o godz. 9.30 Mszą Świętą – Bazylika mniejsza św. Mateusza, kolejno:

- pochód pod pomnik Wolności, uroczystości pod pomnikiem.
- godz. 16.00 Koncert „Muzyczna Majówka”, przy kościółku Św. Marka nad Wisłoką, gdzie wystąpi między innymi, na zaproszenie SCK, jako organizatora, nasz Chór „Echo”.
- 05.05.2019r - godz. 17.00 – Koncert Rzeszowiacy dla Niepodległej – Górka Cyranowska,
Zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

3. W dniu 5 maja 2019 (niedziela) odbędzie się wycieczka w Góry Świętokrzyskie.
W programie wycieczki: Osada Średniowieczna w Hucie Szkła, Święty Krzyż, Świętokrzyski Park Narodowy (wjazd na górę autokarem - tylko w niedzielę) Msza święta, adoracja Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, - Muzeum ( Misyjne misjonarzy Oblotów Maryi Niepokalanej), Krypty grobowe, punkt widokowy na Drogę Królewską, Park Rozrywki i Miniatur - Krajno Zagórze (perełki architektury i cudów natury na stokach Grzbietu Krajeńskiego).- Obiad w Karczmie "Izba Dobrego Smaku"
- wyjazd z przystanku przy SCK godz. 7.15 , - kolejny przystanek (po drodze) ul Sienkiewicza - Biedronka. Kontakt do organizatorki wycieczki Marii Działowskiej: 537 998 650, w celu określenia miejsca wyjazdu.

4. „Śpiewnik Domowy” – Rzeszów, widowisko muzyczne
Na dzień 9 maja 2019r, ( czwartek) jest zaplanowany wyjazd do Pałacu Prezydenckiego w Rzeszowie na widowisko muzyczne „Śpiewnik Domowy” (poezja Adama Mickiewicza i pieśni St-wa Moniuszki). Początek koncertu o godzinie 19.00.
Wyjazd o godzinie 17.30 przystanek SCK, kolejne przystanki (po drodze) na Rzeszów, przy ul. Wolności. Organizator: kol. Maria Sowińska, tel.500 343 894

5. VII Marsz „Nordic Walking Studentów UTW 2019”: 11 maja (sobota), godzina 11.00 rusza wspólna akcja. Akcję koordynuje kol. Elżbieta Błasiak, Tel.515 152 019.  Miejsce spotkania Górka Cyranowska, godz. 10.30.

6. Zarząd MUTW organizuje w dniu 16 maja 2019 roku (czwartek) wycieczkę do Przemyśla.
Program wycieczki :
- zwiedzanie Ogrodu botanicznego Arboretum w Bolestraszycach
- przejazd na wzgórze widokowe,Panorama Przemyśla i Karpat, Kopiec Tatarski, .
- Stare Miasto : Kościół Franciszkanów, Archikatedra Grekokatolicka, ArchikatedraRzymsko - katolicka, Muzeum Archidiecezjalne, Wzgórze Zamkowe
- Plac Niepodległości , Muzeum Dzwonków i Fajek, Plac na Bramie, Dworzec Kolejowy, Obiad w restauracji "Pryzmat".
Koszt wycieczki 60 zł. dla słuchaczy MUTW i 70 zł. dla osób spoza MUTW.
Wyjazd nastąpi o godz. 6.00 spod SCK, kolejne przystanki (po drodze) przy ul. Wolności
Zapisy przyjmuje Maria Działowska po ogłoszeniu informacji o wycieczce, tel.537 998 650

7. „Kultura Nocą” Zaproszenie przez Dyrekcje SCKw ramach współpracy przy imprezach, do uczestnictwa i prezentacji na koncercie w dniu 17.05.2019r (piątek), w ramach imprezy organizowanej przez DK „Kultura Nocą”. Udział wezmą, między innymi grupy artystyczne Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Formacja Taneczna Gracja i grupą Senior Show. Sala nr 1 początek o godz. 20.00

8. Opera „Verbum Nobile”, na dzień 18 maja (sobota) zaplanowany jest wyjazd do Dębicy na operę Verbum Nobile, Stanisława Moniuszki,która jest wystawiana w Domu Kultury „Mors’ w Dębicy, o godzinie 18.00. Dla naszych słuchaczy mamy zarezerwowane 50 biletów. Odpłatność za wyjazd wraz z wejściówkami12 zł/osoby. Temat koordynuje Maria Sowińska.

9. Trwają nadal zapisy na zaplanowany wyjazd do do Solca Zdroju, na 22 maja 2019r (środa) Zapisy przyjmuje kol. Teresa Paterak ( w zastępstwie Janina Wiącek) Koszt wyjazdu: 45 zł członkowie, 50 zł pozostali.

10. W dniu 15 czerwca 2019r. (sobota) odbędzie się VIII Spartakiada Sportowa słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łańcucie. Ilość osób mogących wziąć udział w spartakiadzie ograniczona ze względów organizacyjnych organizatora imprezy.
- Koordynuje i zapisuje chętnych na spartakiadę kol. Elżbieta Błasiak od dnia dzisiejszego, celem dokonania zgłoszenia do ubezpieczenia zawodników. Odpłatność za udział w wysokości 25 zł od osoby, w tym wspólny posiłek uczestników.

11. Piknik nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na dzień 24 czerwca 2019r. (poniedziałek), mamy zaproszenie na piknik rekreacyjno-sportowy nad Jeziorem Tarnobrzeskim, organizowany przez UTW w Tarnobrzegu i Baranowie Sandomierskim. Początek godz. 10.00-18.00 i dłużej…..
W programie: marsz nordic walking ( 2 km), regaty rowerów wodnych, sztafeta „przelewanie jeziora do butelki”, konkurs na najpiękniejszy wianek, rzut wiankiem na odległość na jeziorze, plażowanie.
Zapewnione posiłki, na zakończenie imprezy spotkanie przy grilu, wspólne śpiewanie i tańce. Odpłatność za uczestnictwo w imprezie wraz z przejazdem: 16 zł/osoby. Zapisy przyjmuje Elżbieta Błasiak, celem dokonania zgłoszenia do końca maja.

Elżbieta Kwiatkowska