www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Sekcje » Wolontariat » Warsztaty Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Warsztaty Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Drukuj PDF

W dniach 18-19 października 2013 odbyły się warsztaty w ramach programu „UTW dla społeczności lokalnych”.Były to warsztaty podsumowujące program trwający od marca br. Organizatorem warsztatów było Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Warsztaty były finansowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W zajęciach warsztatowych wzięło udział 10. UTW z całej Polski, w tym 3-osobowa delegacja z Mieleckiego UTW. Tematem warsztatów było jak współpracować z samorządem lokalnym, jak angażować mężczyzn w projekty społeczno-kulturalne, jak świętować swój sukces i inne.

W ramach programu „UTW dla społeczności lokalnych” nasz Uniwersytet wygrał konkurs na realizację mikrograntu, wzięcie udziału w wizycie studyjnej i skorzystanie z wizyty „latającego animatora”.

W programie mikrograntu przewidziane są wizyty naszych wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu i występy dla mieszkańców tego domu naszego chóru „ECHO” i grupy teatralno-kabaretowej „SENIOR-SHOW”.

Planujemy również występy naszych zespołów dla społeczności gmin powiatu mieleckiego i zaprzyjaźnionych UTW.

Stanisława Rzeźnik