www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Sekcje » Fotograficzna » Podsumowanie działalności sekcji fotograficznej MUTW

Podsumowanie działalności sekcji fotograficznej MUTW

Drukuj PDF

Ogłoszenie Sekcji Fotograficznej MUTW
18-10-2016
Pierwsze spotkanie organizacyjne Sekcji Fotograficznej MUTW odbędzie się w dniu 20 października 2016 roku (czwartek) o godzinie 12.30 w ZOD AGH przy ul. Skłodowskiej 4. Zapraszamy naszych członków z ubiegłego roku akademickiego i przyjmujemy zapisy nowych członków.

Podsumowanie działalności sekcji fotograficznej MUTW

22-06-2016
Kończy się rok akademicki 2015/2016 MUTW w Mielcu. Od kwietnia 2016 roku zajęcia sekcji fotograficznej prowadziła opiekunka sekcji Grażyna Pieróg–Kotlarz. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami spotkania odbywały się co 2 tygodnie .

Członkowie sekcji wzięli udział w konkursach: ”Święta Wielkanocne” i Wiosna”. Zdjęcia wykonane stosownie do nabytych umiejętności – bardzo dobrze, zostały zamieszczone na stronie internetowej MUTW do wglądu wszystkich zainteresowanych. Cieszyły się duża oglądalnością- bardzo się podobały. Nie brakowało pomysłów przy doborze” fotografii do tematu”.


Na kolejnych zajęciach oglądaliśmy zdjęcia ( każdy miał tyle pomysłów, że przekroczona została norma sztuk wykonania – świadczy to o dużym zainteresowaniu i chęci rozwoju swojego talentu, bądź jego potwierdzenia). Wybieraliśmy najładniejsze i najlepiej wykonane zdjęcia wg zasad jakich należy przestrzegać aby niewiele poprawiać przed np. wydrukiem. Każdy miał swoich lub wspólnych faworytów.

 

CHOJECKA HALINA
CZOP FELIKS
KASZCZYSZYN BOGUSŁAWA
KISIEL STEFANIA
NIEDZIELSKA TERESA
PIERÓG-KOTLARZ GRAŻYNA
PULNAR JANINA
RZEŹNIK ROMAN
STRYCZEK URSZULA
WAŁEK-OSTROLSKA KRYSTYNA

Tematyka kolejnych spotkań dotyczyła szczegółowej obsługi aparatów jakie posiadają członkowie sekcji. Wszyscy otrzymali materiały dotyczące fotografowania, nagrywania i obsługiwania najważniejszych funkcji w aparacie. Prowadząca p. Grażyna Pieróg-Kotlarz wyjaśniała po kolei wszystkie możliwości korzystania z tych funkcji, później wszyscy przeszli część praktyczną wykonując zdjęcia. Na początku konfiguracja wstępna aparatu i wybieranie opcji. Podczas ćwiczeń wykorzystano tryb zdjęć seryjnych, tryb wykonywania podczas ruchy i inne tryby dostępne w aparatach.Najbardziej podczas ćwiczeń bawiło nas robienie zdjęć w pozycji samowyzwalacza.

Półrocze było pracowite ale są efekty.
Członkowie brali udział w wycieczkach i imprezach MUTW „ łapiąc każdą ciekawą chwilę w aparat”.

KISIEL STEFANIA
PIERÓG-KOTLARZ GRAŻYNA
RZEŹNIK ROMAN

Zapraszamy do oglądania zakładki sekcji w internecie.
Dziękujemy uczestnikom  za „pracę” w sekcji , za zdyscyplinowanie , zainteresowanie fotografią i miłe spędzenie wspólnego czasu z efektami.
Dziękujemy też opiekunowi z ramienia Zarządu MUTW p. Krystynie Wałek - Ostolskiej

Powodzenia w fotografowaniu na wakacjach!

Zapraszamy 24.06.2016 r na ogłoszenie wyników konkursów, oraz wystawę fotografii -  SCK, 1 piętro

Opracowała: Grażyna Pieróg - Kotlarz

 Zakończenie roku akademickiego MUTW 2015/2016,24-06-2016