www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Ogłoszenia MUTW » Ogłoszenia MUTW na dzień 05 stycznia 2018

Ogłoszenia MUTW na dzień 05 stycznia 2018

Drukuj PDF

1. Zbliża się okres rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017.
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych umożliwia przekazywanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje  jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.
Emeryci i renciści, którzy dostali PIT-40A z ZUS mogą przekazać 1% podatku na podstawie oświadczenia PIT-OP – nie muszą natomiast specjalnie w tym celu wypełniać deklaracji podatkowej.
Zachęcamy naszych słuchaczy do skorzystania z tej możliwości wspierania organizacji pożytku publicznego.

2. Informujemy zainteresowane osoby, że przy ulicy Kocjana 15 (Osiedle Lotników) funkcjonuje  Dom Dziennego Pobytu dla emerytów i rencistów, którzy ze względu na wiek  i sytuacje materialną, kwalifikują się do takiej pomocy. Dom jest czynny od poniedziałku do piątku od  godziny 7.15 do godziny 15.15. Zapewnia obiady, zaspokaja potrzeby kulturalne, prowadzi  terapię zajęciową.
Na Starym Mielcu  przy ulicy Sitki 3 (w pobliżu  Bazyliki  św. Mateusza) powstał drugi Dom Dziennego Pobytu czynny od godziny 8.00 do 16.00.
Zapewnia obiady i różne zajęcia. Osoby zainteresowane korzystaniem z w/w domów otrzymają wszelkie informacje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, lub w tych placówkach. Opłaty  za obiady uzależnione są od dochodów.

3. Nasza koleżanka Gabriela Szczerba serdecznie dziękuję Słuchaczom za dar serca. Dzięki którym pani Alicja (79 l ) godnie spędziła Święta  Bożego Narodzenia.  Serdecznie podziękowania składa  Marii i Janowi Głowackim oraz Stanisławie Drożdżowskiej za pomoc w organizowaniu paczek. Z kolei  Zarząd MUTW dziękuje kol. Gabrieli za jej zaangażowanie  w świadczeniu pomocy ludziom.

4. Podajemy rozliczenie wpłat datków na „Szlachetną paczkę
- słuchacze MUTW                  950.00
- osoby z poza uniwersytetu    120.00
Razem                               1.070.00 zł
Zakupiono :  art. spożywcze  541.17 zł, środki czystości 141.34 zł, odzież 541.17 zł, Razem  1.070.11 zł

5.Informujemy,  że w dniu 1 lutego 2018  (czwartek) planujemy zorganizować spotkanie karnawałowe w Restauracji IMPERIUM.  Szczegóły podamy za tydzień.

6. Następny wykład  w dniu 12 stycznia 2018 r. odbędzie się  w Sali widowiskowej SCK o godzinie 12.30. (o godz. 12.00 ogłoszenia).
Wykład ilustrowany piosenkami Wojciecha Młynarskiego.