www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Ogłoszenia MUTW » Ogłoszenia MUTW na dzień 21 kwietnia 2017

Ogłoszenia MUTW na dzień 21 kwietnia 2017

Drukuj PDF

1. Restauracja Safran Hotelu Rado zaprasza na  wieczór z kulturą i kuchnią japońską w dniu 22.04.2017 (sobota). Gośćmi specjalnymi będą pani Iga Dżochowska wraz z Atsuko Ogawa i Akiko Asou z Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu. Rezerwacja: tel. 17/773 73 73.

2. Dzisiaj jest ostatni dzień na dokonanie wpłat na VII Podkarpacki Rajd Starszaków.  Słuchacze którzy zapisali się na rajd a nie dokonali wpłaty zostaną skreśleni z listy, a w ich miejsce przyjęte będą  osoby z listy rezerwowej.

3. W niedzielne  popołudnie 23 kwietnia br.  w  kolbuszowskim  skansenie  odbędą się  uroczystości  odpustowe  połączone  z  licznymi  atrakcjami  przygotowanymi  przez  lokalnych  mieszkańców  i  kołami  gospodyń  wiejskich. Przygotowana jest  także  biesiada i potańcówka  do  muzyki  Kapeli  z Huty  Komorowskiej. Stragany odpustowe ze słodyczami ciastem  i  pieczywem  obrzędowym zapraszają  od  godz.13,00. Skansen  zaprasza  także do zwiedzania. Dojazd we własnym  zakresie.

4. W związku z wyłączeniem z użytkowania dolnej sali baletowej wszystkie zajęcia ruchowe prowadzone będą w górnej sali baletowej SCK od dnia 24.04.2017 r.  Zajęcia z gimnastyki rekreacyjnej w poniedziałki rozpoczynać się będą 15 minut wcześniej, tj. o godzinie 10.15. Pozostałe zajęcia odbywać się będą w dotychczasowych godzinach i dniach tygodnia.

5. W dniach 24-26 kwietnia br. (poniedziałek, wtorek i środa) w biurze Zarządu MUTW (ul. Biernackiego 1 lok. 43 II p) w godzinach 10.00 – 12.00 będą wydawane Ogólnopolskie  Karty Seniora dla osób które składały wnioski za pośrednictwem MUTW.

6.Sekcja malarska MUTW odwołuje zajęcia w czwartki. Opiekunka sekcji będzie bezpośrednio ustalała spotkania z obecnymi członkami.
Zajęcia sekcji fotograficznej odbywać się będą w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca (o zmianach informacja będzie podawana członkom przez opiekuna sekcji. Z relacją z odbytej w dniu 07.04.2017 r. wystawy fotograficzno-malarsko-rękodzielniczej  można się zapoznać  w Tygodniku „KORSO” oraz na zakładkach sekcji na stronie internetowej MUTW.
Opiekun w/w sekcji Grażyna Pieróg-Kotlarz dziękuje wszystkim biorącym udział w wystawie oraz pomagającym w jej zorganizowaniu.

7. Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” oraz sieć domów opieki MEDI-system rozpoczynają wspólny ogólnopolski projekt ABC OPIEKI NAD SENIOREM, w ramach którego realizowany będzie telefoniczny dyżur ekspercki. Projekt skierowany jest do seniorów wymagających opieki oraz leczenia i rehabilitacji (zarówno w domu, jak i specjalistycznej placówce), ich rodzin i opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych.
Pierwszy dyżur odbył się w środę, 19 kwietnia br., w godz. 11.00-14.00 pod nr. 22 333  73 00     Więcej informacji o tym  projekcie na stronie:     https://fpbb.pl/2017/04/11/opieka-dla-seniora-pilnie-potrzebna-zapytaj-eksperta/

8. We wtorek 9 maja o godz. 13:15 w sali widowiskowej odbędzie się spotkanie z Katarzyną Czubińską, prelegentką i edukatorką. Temat prelekcji:
"STEREOTYPY I UPRZEDZENIA"; tuż po niej wyświetlona zostanie francuska komedia romantyczna pt. "FACET NA MIARĘ". Cena biletu: 5 zł.

9. Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu do Dąbrowy Tarnowskiej na retransmisje oper w kinie „Sokół” w dniu 14.05. 2017 (niedziela) „Kawaler z różą” R. Straussa lub w dniu 27.05.2017 (sobota) ”Romeo i Julia” K. Gounoda z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Wyjazd połączony byłby ze zwiedzaniem Synagogi.  W przypadku zainteresowania takim wyjazdem podamy szczegóły za tydzień.

10. Następny wykład w dniu 28 kwietnia 2017 r. odbędzie się w ZOD AGH w Mielcu przy ul. Skłodowskiej 4 o zwykłej porze. Nie odbędzie się wykład  dr  hab. Tadeusza Zycha z powodu jego wyjazdu. W tym dniu nasza koleżanka mgr Zofia Stachowicz wygłosi wykład na temat „Kuchnia i literatura”. Bardzo serdecznie zapraszamy.

11. W dniu 04.05.2017r. na godz. 11.00 zapraszamy do biura Uniwersytetu przy ul. Biernackiego 1, Grupę Literacką. Mowa będzie o Św. Bracie Albercie i dramacie Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”.

12. W dniu 27 kwietnia o godz. 10.30 odbędzie się kolejne zebranie Zarządu w biurze  MUTW. Program zostanie podany pocztą elektroniczną.