www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2015-2016 » Mieleckie Dni Seniora

Mieleckie Dni Seniora

Drukuj PDF

Z inicjatywy Mieleckiej Rady Seniorów i Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w pierwszej dekadzie listopada 2016 r. odbędą się Mieleckie Dni Seniora (MDS).


Założeniem jest zorganizowanie pierwszych w historii miasta Mieleckich Dni Seniora ukazujących, że wraz z wiekiem nie musi się kończyć pełna aktywność. W ramach zaplanowanych atrakcji przewiduje się zorganizowanie m. in. występy grup prezentujących osiągnięcia kulturalne środowisk seniorskich, wystawy twórczości artystycznej, prezentację aktywności fizycznej seniorów poprzez udział w happeningach sportowych oraz różnych zawodach sprawnościowych, prezentację innych form działalności i grup zainteresowań seniorów.

Z najnowszych danych wynika, że na dzień 31 marca 2016 liczba osób powyżej 60 roku życia w Mielcu  wyniosła 14 357 przy ogólnej liczbie mieszkańców  60 000. Odsetek osób starszych mieszkających na terenie Miasta Mielca wynosi prawie 21%. W związku ze starzejącym się społeczeństwem Miasta Mielca zachodzi konieczność aktywizacji i integracji środowiska seniorów. Z tej liczby zrzeszonych w organizacjach senioralnych jest ok.600 osób, w tym w Uniwersytecie Trzeciego Wieku 330. Jak wynika z danych liczbowych zaledwie 5% seniorów bierze udział w organizacjach zrzeszających osoby starsze.

Organizacja Mieleckich Dni Seniora ma uświadomić i pokazać możliwości uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach. Stąd też seniorzy zrzeszeni w Uniwersytecie Trzeciego Wieku zaprezentują różne dziedziny swojej działalności.  Swoją działalność zaprezentują również kluby seniora.
Pokazanie możliwości i różnorodności aktywności społecznej i ruchowej seniorów zrzeszonych pobudzi do zainteresowania i chęci przystąpienia pozostałych seniorów do aktywnego uczestnictwa w tego rodzaju zajęciach.

Zajęcia te pozwolą na otwarcie się i realizację swoich marzeń co przełoży się na polepszenie zdrowia psychicznego i fizycznego.

Efektem finalnym obchodów Mieleckich Dni Seniora będzie wybór najsympatyczniejszych seniorek Miasta Mielca spośród zgłoszonych kandydatek. Panie zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu i złożenie formularza zgłoszeniowego do dnia 31 sierpnia 2016 roku. Zgłoszeń można dokonać pocztą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , pocztą tradycyjną na adres Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mielcu, al. Niepodległości 7, 39-300 Mielec, lub też złożyć na portierni Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu przy al. Niepodległości 7. 
Dodatkowe informacje do uzyskania pod numerem telefonu  692 049 702.

POBIERZ
:
1. Formularz zgłoszeniowy do Konkursu Najsympatyczniejszej Seniorki Mielca >>>


Regulamin wyboru  najsympatyczniejszych Seniorek Mielca

1. Organizatorem wyborów najsympatyczniejszych seniorek miasta Mielca jest Mielecka Rada Seniorów przy udziale Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (MUTW).

2. O tytuł najsympatyczniejszej seniorki ubiegać się mogą kobiety, które ukończyły  60 lat i zamieszkują w Mielcu.

3. Warunkiem uczestnictwa w wyborach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej MUTW, portalu internetowego Urzędu Miejskiego w Mielcu w zakładce Mielecka Rada Seniorów oraz na portierni Samorządowego Centrum Kultury.

4. W pierwszym etapie konkursu,   spośród zgłoszonych kandydatek choreograf wraz z organizatorami wyłoni 16 kandydatek do konkursu.

5. Obowiązkiem kandydatek jest uczestnictwo w co najmniej 80% prób.

6. Wyboru 6 najsympatyczniejszych seniorek dokona Jury, w składzie ustalonym przez organizatorów.

7. Wyboru najsympatyczniejszej seniorki publiczności  dokona publiczność zgromadzona na gali kursowej  poprzez głosowanie na kuponach przygotowanych przez organizatora.