www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Aktulanosci » Z wizytą w Łańcuckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Z wizytą w Łańcuckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Drukuj PDF

Od powstania Mieleckiego UTW w 2007 roku utrzymuje się ożywiona wymiana doświadczeń pomiędzy Mieleckim Uniwersytetem a Łańcuckim UTW.
W czasie naszych wizyt w Mielcu obchodzimy „Dzień Łańcucki”, a w Łańcucie „Dzień Mielecki”.

W dniu 16 listopada 2018 r. gościliśmy w Mielcu grupę słuchaczy z Łańcuckiego UTW. Celem było wspólne uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W auli Zespołu Szkół Technicznych wystąpił chór Cantabile. Grupa żywego słowa przedstawiła widowisko pt. Rzeczpospolita Wolnych Ludzi, a pani Janina Haładyj-Różak   wygłosiła wykład pt. Wolność: kocham i rozumiem.

W dniu 13 grudnia 2018 r. grupa słuchaczy z Mieleckiego UTW udała się z rewizytą do zaprzyjaźnionego z nami Łańcuckiego UTW z własnym programem artystycznym.

Po powitaniu przez Kanclerz Łańcuckiego UTW panią Zofię Skoczylak wystąpił chór Cantabile którym dyryguje od 10 lat pani Otylia Piechowska.

Na program Mieleckiego Dnia w Łańcucie złożyły się występy naszej Formacji Tanecznej „Gracja”, recytacja wierszy naszych twórców w ich wykonaniu Henryka Piechockiego i Ewy Siembidy oraz sztuka teatralna pt. „Zaręczyny” w reżyserii Magdaleny Betlei   w wykonaniu Grupy teatralno-kabaretowej „SENIOR SHOW”.

Występy naszych zespołów były wysoko oceniane i gorąco oklaskiwane przez widownię.

Na zakończenie grupa naszych słuchaczy zwiedziła bardzo bogatą wystawę poplenerową w Galerii Miejskiego Domu Kultury na której wystawiono prace grupy malarskiej, fotograficznej, rękodzieła artystycznego oraz ikon wykonanych przez słuchaczy Łańcuckiego UTW.

Feliks Czop